Policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Region

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. O bezpieczeństwo uczniów będą dbali policjanci w całej Polsce, także w naszym regionie. Od 3 do 14 września będą trwały policyjne działania w celu zwiększenia bezpieczeństwa głównie w ruchu drogowym.

Jak co roku w wraz z pierwszym dniem szkoły wzrasta natężenie ruchu drogowego. Poranki będą na drogach bardziej zatłoczone niż w trakcie ostatnich dwóch miesięcy. Należy zachować szczególną ostrożność zwłaszcza w rejonach szkół, przedszkoli i miejsc gdzie poruszają się dzieci. Warto zwracać szczególną uwagę na innych uczestników ruchu.

– W czasie trwania akcji „bezpieczna droga do szkoły” szczególnym nadzorem będą objęte rejony szkół, gdzie występuje duże zagrożenie wypadkami komunikacyjnymi. Ponadto przed rozpoczęciem działań, policjanci sprawdzą wszystkie rejony placówek oświatowych pod kątem prawidłowości oznakowania oraz infrastruktury drogowej. Tegoroczna akcja będzie prowadzona wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Pruszkowie – informują pruszkowscy policjanci.

Należy pamiętać, że opiekunowie odgrywają ogromną rolę w edukacji oraz uświadamiania dzieci i młodzieży. Często najmłodsi nie zdają sobie sprawy jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać na drodze. Dlatego to rodzice powinni dawać dobry przykład i rozmawiać z nimi o zagrożeniach drogowych i sposobach ich unikania. Przydatne będzie również wyposażenie dziecka w elementy odblaskowe. Są one szczególnie przydatne nad ranem gdy na zewnątrz nie jest idealnie przejrzysto lub gdy zaczyna zapadać zmrok.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.