Policjant i Strażak 2010 roku

Region

Porządek poniedziałkowej świątecznej sesji rady powiatu ograniczał się do powołania składów osobowych stałych komisji Rady Powiatu Pruszkowskiego. Konieczne uchwały radni podjęli jednogłośnie i w czasie kwadransa, ponieważ wybór przewodniczących poszczególnych komisji rady zaplanowany jest na sesję styczniową. Bezpośrednio po zakończeniu obrad rozpoczęło się spotkanie opłatkowe, w trakcie którego wręczone zostały doroczne nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy służb mundurowych powiatu pruszkowskiego w 2010 roku.

Tytułem Policjanta Roku 2010 uhonorowany został sierżant Robert Maćkowski z wydziału prewencji KPP w Pruszkowie za skuteczność działań i aktywny wkład w poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu pruszkowskiego. Strażakiem Roku uznany został  starszy aspirant Tomasz Gołębiewski z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie za zaangażowanie i zdolności dowodzenia w prowadzonych akcjach ratowniczych. Pamiątkowe wyróżnienia, kwiaty i nagrody rzeczowe obydwu wyróżnionym wręczyła Starosta Pruszkowski Elżbieta Smolińska.

–  Dziękuję za zaangażowanie, profesjonalizm i skuteczność, a także za postawę i poświecenie w wypełnianiu obowiązków – powiedziała Elżbieta Smolińska podczas uroczystego wręczenia nagród.   Życzę  dalszych osiągnięć i satysfakcji z pracy na rzecz mieszkańców naszego powiatu.

Gośćmi uroczystej Sesji Powiatu Pruszkowskiego oprócz radnych obecnej kadencji byli zaproszeni burmistrzowie oraz wójtowie gmin wchodzących w skład powiatu pruszkowskiego, przedstawiciele instytucji, firm i stowarzyszeń związanych z regionem podstołecznym. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd i tradycyjne łamanie się opłatkiem.


fot. BS

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.