Policjanci poszukują odbiorców nielegalnej dziczyzny

Region

W styczniu policjanci zatrzymali Andrzeja G. zamieszkałego w miejscowości Dębówka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna zajmował się kłusownictwem. Uzyskane w ten sposób mięso bez przeprowadzenia badania lekarskiego sprzedawał różnym osobom. Policjanci proszą wszystkich, którzy kupowali mięso niewiadomego pochodzenia od w/w osoby o kontakt telefoniczny z Prokuraturą Rejonową w Żyrardowie pod nr tel. 46-855-41-03.

W styczniu policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie broń na naboje śrutowe i 13 sztuk amunicji.Andrzej G. nie posiadał pozwolenia na broń. Powiedział, że jest mu potrzebna do polowania na zwierzęta. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli kolejną broń myśliwską, 28 sztuk amunicji śrutowej, podbieraki elektryczne służące do kłusowania na ryby, 19 gotowych łusek służących do wyrabiania nabojów, wnyk na sarny, szable, sztylet noże i aparat fotograficzny.

Funkcjonariusze ujawnili również wiadra i skrzynie z zawartością mięsa nieznanego pochodzenia. Z ustaleń wynika, że była to dziczyzna, która nie była badana przez lekarza weterynarii a zatrzymany mógł ją sprzedawać osobom postronnym.

Wszyscy, którzy kupowali mięso niewiadomego pochodzenia od w/w osoby proszeni są o kontakt telefoniczny z Prokuraturą Rejonową w Żyrardowie pod nr tel. 46-855-41-03.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.