Policjanci zadbają o bezpieczeństwo na drogach

Region

Święta to nie dla wszystkich tylko czas odpoczynku i spotkań z rodziną. Te kilka najbliższych dni to czas wytężonej pracy dla policjantów, którzy zadbają o bezpieczeństwo podróżnych. Jednak pamiętajmy, że najbardziej odpowiedzialni za to czy dojedziemy cali i zdrowi jesteśmy my sami.

W okresie świątecznym zazwyczaj panuje wzmożony ruch na wszystkich drogach. Policjanci z „drogówki” będą dbać o nasze bezpieczeństwo w ramach specjalnej akcji „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Działania potrwają do 26 grudnia.

Policjanci będą zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierowców i prędkość z jaką się poruszają. Będzie sprawdzany stan techniczny i wyposażenie pojazdów. Funkcjonariusze będą w szczególności reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia będące główną przyczyną wypadków drogowych oraz eliminować z dróg uczestników pod wpływem alkoholu lub środków działających do niego podobnie. Szczególną uwagę zwrócą także na bezpieczeństwo pieszych.

Na nawierzchni jezdni pod wpływem opadów śniegu miejscami może zalegać błoto pośniegowe, które powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Policjanci apelują o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia!

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Policjanci zadbają o bezpieczeństwo na drogach”

 1. Spoleczniak pisze:

  Psia grypa to już przeszłość

 2. Społeczna pisze:

  Psia grypa to już przeszłość

 3. Rafał pisze:

  Powodzenia w ściganiu się z moim mustangiem hemi, te policyjne dziadostwa z turbiną mogą wąchać moje spaliny

 4. Miki pisze:

  Na l4 nie idą psy??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły