Policjanci podsumowali majowy weekend

Region

Czas majowego wypoczynku minął. Ale nie wszyscy odpoczywali, dla policjantów to był czas wytężonej pracy. Podsumowano sześciodniową akcję „Bezpieczny majowy weekend 2019”. Zdarzeń drogowych nie brakowało.

Majówka to dla wielu czas błogiego odpoczynku, dla innych imprez, a dla jeszcze innych to okazja do podróżowania. Faktem jest, że przed długim weekendem i w momencie gdy on się kończy na drogach panuje wzmożony ruch. To wtedy dochodzi do kolizji, a czasem i poważnych wypadków. Ponadto niektórzy nadal wsiadają za kierownicę po spożyciu napojów alkoholowych…

Czy na drogach powiatu pruszkowskiego było bezpiecznie? – Podczas 6 dni na drogach powiatu pruszkowskiego odnotowano 27 kolizji drogowych – podsumowała podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej policji w Pruszkowie.

W sobotni wieczór policjanci z Pruszkowa zostali wezwani na miejsce kolizji na ul. 3 Maja, nieopodal autostrady A2. Kierowca BMW uderzył w inny pojazd i uciekł autem w kierunku Ołtarzewa. Auto zlokalizowano w miejscowości Umiastów. Jednak kierowca, 28-letni obywatel Ukrainy, ani myślał o zatrzymaniu się i rzucił się do ucieczki. Kierowcę zatrzymano dopiero kilka miejscowości dalej w Blizne Łaszczyńskiego. Co więcej, samochód został wcześniej skradziony w Niemczech.

Na terenie powiatu grodziskiego policjanci również mieli co robić… – Policjanci grodziskiej drogówki byli wzywani do 2 wypadków i 14 kolizji. Podczas kontroli ujawnili 6 kierujących pod wpływem alkoholu – przekazała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

30 kwietnia w Grodzisku Maz. na ul. Żyrardowskiej doszło do zderzenia daci z karetką pogotowia ratunkowego. Pasażer ambulansu doznał obrażeń ciała. Z kolei 5 maja w Henryszewie nietrzeźwa kierująca volkswagenem przejechała skrzyżowanie i wjechała na teren posesji, gdzie uderzyła w budynek. Pasażer tego pojazdu trafił do szpitala, a kierująca z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie do policyjnej celi. Informowaliśmy o tym tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Policjanci podsumowali majowy weekend”

  1. Beny pisze:

    Artykul na siłę. Dużo o niczym. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły