Policjanci podsumowali działania profilaktyczne

Pruszków

Funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy policji przez cały 2015 rok prowadzili profilaktykę społeczną. W ramach działań prewencyjnych odwiedzili placówki oświatowe aby edukować dzieci i młodzież.

Nieodłącznym elementem spotkań z najmłodszymi była policyjna maskotka – Borsuk. Jego zadaniem była edukacja dzieci m.in. w zakresie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przy okazji sierżant Borsuk tłumaczył jakie informacje należy przekazywać w sytuacji zagrożenia.

– Z najmłodszymi rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przy spotkaniach z osobą obcą czy niebezpiecznym zwierzęciem – w tych spotkaniach bardzo często towarzyszył nam sierżant Borsuk z Komendy Stołecznej Policji. Razem z Borsukiem odwiedziliśmy 30 placówek oświatowych na terenie całego powiatu pruszkowskiego, w tym 13 szkół podstawowych i 17 przedszkoli, gdzie łącznie 1956 dzieci miało okazję poznać i utrwalić  sobie zasady bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym – informuje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Starsi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych usłyszeli informacje o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Mundurowi poruszyli także temat narkotyków i dopalaczy. Młodzież mogła obejrzeć film dotyczący tego problemu. Jak informują policjanci, po projekcji wywiązały się żywe dyskusje. W spotkaniach wzięło udział 1315 uczniów z powiatu pruszkowskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.