Policjanci podsumowali długi weekend

Region

Za nami długi weekend. Funkcjonariusze policji z naszego regionu przygotowali statystyki zdarzeń drogowych z minionych czterech dni. – Długi weekend był w miarę bezpieczny – zaznacza asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Dla większości z nas długi weekend to okres wyjazdów. Kilka dni wolnego pozwala odetchnąć od pracy i zrelaksować się nad wodą lub odwiedzić rodzinę. Kłopot w tym, że w długie weekendy na drogach pojawia się znacznie więcej samochodów, a każdy chce dojechać jak najszybciej do celu. W takich sytuacjach o kolizje i wypadki nie trudno.

Jak miniony długi weekend podsumowują policjanci? Na terenie powiatu pruszkowskiego doszło do jednego wypadku, w którym ranna została jedna osoba. Policjanci interweniowali również przy 14 kolizjach. Warto tu dodać, że w przypadku stłuczek funkcjonariusze nie zawsze są wzywani na miejsce zdarzenia. Są sytuacje gdy kierowcy się „dogadują”. A co z nietrzeźwymi kierowcami? – Tych zatrzymaliśmy trzech – dwóch kierowców samochodów i jednego rowerzystę – mówi nam asp. Karolina Kańka z pruszkowskiej policji. – W ciągu długiego weekendu odnotowaliśmy również sześć kradzieży i siedem włamań. Niestety okresy wyjazdowe to okazja dla złodziei – dodaje.

Nieco więcej zdarzeń odnotowała grodziska policja. Tam odnotowano aż 23 kolizje. Więcej zatrzymano również kierowców na podwójnym gazie. – Funkcjonariusze zatrzymali 4 kierowców samochodów, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Trzech z nich było w stanie nietrzeźwości i swoje podróże zakończyli w rowie i na ogrodzeniu posesji, jeden był w stanie po użyciu alkoholu. Kontrole rowerzystów również doprowadziły do zatrzymania siedmiu z nich i ukarania mandatami: w sześciu przypadkach za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości i w jednym za stan po użyciu alkoholu – informują grodziscy policjanci.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.