Policjanci podsumowali akcję „Znicz 2017”

Region

W tym roku policyjna akcja trwała od 27 października aż do północy 2 listopada. Funkcjonariusze podsumowali te dni, na terenie powiatów grodziskiego i pruszkowskiego doszło do niemal 100 kolizji.

Od minionego piątku policjanci byli obecni w okolicach cmentarzy, na drogach wjazdowych i wyjazdowych. W trakcie kontroli zwracali uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość z jaką się poruszają, stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia pasażerów. Krótko mówiąc chodziło o to, by podróżni bezpiecznie dojechali na groby bliskich oraz wrócili cali i zdrowi do swoich domów. 

Tegoroczna akcja trwała aż 7 dni. W tym okresie na terenie powiatu pruszkowskiego doszło do 50 kolizji i dwóch wypadków drogowych, w których ranne zostały dwie osoby. Policjanci zatrzymali też dwóch nietrzeźwych kierujących. Udział w akcji wzięło aż 200 funkcjonariuszy. – Podczas całych działań nie odnotowaliśmy w rejonie cmentarzy oraz na samych cmentarzach zdarzeń o charakterze kryminalnym, ani chuligańskim – poinformowała mł. asp. Marta Słomińska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

A jak było na terenie powiatu grodziskiego? Tutaj doszło do 41 kolizji, natomiast podczas licznych kontroli policjanci zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierowców. Jednak poza tymi zdarzeniami było względnie bezpiecznie. – Mimo dużego natężenia ruchu, na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie cmentarzy nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń drogowych – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.