Policjanci odzyskali skradzione rowery

Pruszków

Pruszkowscy policjanci zatrzymali sześć osób podejrzewany o kradzieże rowerów. Cztery z nich po przesłuchaniu zwolniono, a dwie usłyszały zarzuty. Dobra informacją jest fakt, że udało się odzyskać aż 12 jednośladów!

Jak podaje policja ujawnione rowery zostały skradzione w połowie sierpnia na terenie Pruszkowa. Funkcjonariusze wytypowali sześć osób podejrzanych o dokonanie kradzieży. – Kryminalni pracowali nad sprawą kradzieży rowerów na terenie Pruszkowa, do których doszło w połowie sierpnia tego roku. Rowery znikały głównie z otwartych klatek schodowych oraz z ulicy. Funkcjonariusze ustalili, że związek z tymi kradzieżami mogą mieć młodzi mężczyźni z terenu Pruszkowa – wyjaśnia podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

W minionym tygodniu policjanci weszli do jednej z piwnic, zobaczyli jak dwóch mężczyzn przestawia rowery. Na pytanie „do kogo one należą?” nie potrafili odpowiedzieć. Podczas sprawdzania rowerów okazało się, że są poszukiwane. – Dalsze przeszukanie piwnicy pozwoliło na ujawnienie kolejnych rowerów – podkreśla podkom. Kańka. 

W związku z tą sprawą zatrzymano łącznie sześciu mężczyzn, czterech z nich zwolniono po przesłuchaniu. Dwóch pozostałych, czyli 30-letni Wojciech B. i 31-letni Paweł M. póki co usłyszeli po cztery zarzuty kradzieży. 

Jednocześnie policjantom udało się odzyskać 12 rowerów. Ich właściciele zostali już ustaleni, więc sprzęt niebawem do nich wróci. Ale to nie koniec, bo jak twierdzą funkcjonariusze sprawa ma charakter rozwojowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.