Policja: Zasady bezpieczeństwa dla wolontariuszy

Region

Zbliża się XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W miejscowościach naszego powiatu, jak co roku kwestować będą wolontariusze. Zbiórką pieniędzy zajmować się będą przede wszystkim ludzie młodzi, którzy mogą być narażeni na niebezpieczeństwo rozboju czy kradzieży. Mając na uwadze bezpieczeństwo kwestujących grodziscy policjanci apelują o zachowanie w tym dniu szczególnych środków ostrożności i wskazują czego należy unikać, aby bezpiecznie zbierać pieniądze.

Przypominamy aby:
– unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parkingi, skwery lub inne miejsca nieoświetlone i niebezpieczne;
– kwestować co najmniej we trójkę, osoba trzymająca puszkę powinna znajdować się w środku;
– zbierać datki w towarzystwie przyjaciół, bądź w obecności starszych kolegów;
– kwestujące dzieci zawsze powinny być pod opieką dorosłych;
– nie czekać, aż puszka zapełni się całkowicie, lepiej kilka razy odnieść pieniądze do punktu zbiórki;
– kiedy ktoś będzie was zaczepiał, próbował wyrwać puszkę krzyczcie, wzywajcie pomocy, szukajcie wokół siebie policjantów lub innych osób dorosłych, które wam pomogą.

Jeżeli jednak dojdzie do tego, że ktoś wam zrobi krzywdę:
-pamiętajcie, że życie i zdrowie jest najważniejsze, a wiec nie ratujcie za wszelka cenę skarbonki;
-starajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów z wyglądu napastników, to w jakim kierunku uciekli, do jakiego samochodu wsiedli;
– natychmiast powiadomcie, o tym co się stało osoby dorosłe, czy policjantów.
– nie bójcie się dzwonić pod numery alarmowe Policji 997 (z telefonów stacjonarnych) lub 112 (z telefonów komórkowych).
Jeśli będą podejrzenia, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką prosimy o kontakt z Policją.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.