Policja rozbiła kolejny wietnamski narkobiznes

Region

Centralne Biuro Śledcze oraz policjanci z Warszawy, Pruszkowa i województwa kujawsko-pomorskiego rozbili kolejną grupę wietnamczyków produkujących narkotyki. Na sześciu plantacjach zabezpieczono ponad 3 tys. krzaków konopii indyjskich i blisko 20 kg gotowego suszu. Policja zatrzymała 12 wietnamczyków.

Funkcjonariusze walczący z przestępczością narkotykową pracowali nad tą sprawą ponad rok. Trop prowadził do centralnej i północnej Polski. Ustalono, iż nielegalne plantacje mogą być prowadzone w Bydgoszczy, Toruniu i w miejscowościach pod Warszawą. Śledztwo wykazało, iż za produkcję narkotyków najprawdopodobniej odpowiadają wietnamczycy, którzy za pomocą agencji nieruchomości wynajmują domy na uboczu, nierzucające się w oczy.

Policjanci z Pruszkowa, KSP i CBŚ wkroczyli jednocześnie do trzech nieruchomości pod Warszawą. Funkcjonowały tam nielegalne uprawy marihuany. Nieruchomości były specjalnie przystosowane do nielegalnej działalności – wietnamczycy wyburzyli ściany i zainstalowali specjalne urządzenia nawadniające, ogrzewające i wentylujące pomieszczenia. Sam sprzęt wart był ok. 300 tys. złotych. Przestępcy kradli też energię elektryczną. Straty z tylko jednego domu zostały wycenione przez firmę zajmującą się dostarczaniem energii na 750 zł dziennie. Na miejscu policjanci zabezpieczyli ponad 1500 krzaków konopii oraz blisko 3 kg gotowego suszu. Zatrzymano 5 Wietnamczyków.

Równocześnie policjanci sprawdzili adresy w Bydgoszczy i Toruniu. Tutaj także przestępcy profesjonalnie przygotowali nieruchomości. Zatrzymano 7 obywateli Wietnamu, w wieku od 23 do 37 lat. Na miejscu zabezpieczono około 1500 roślin i 15 kg suszu roślinnego.

Przestępcy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 15 lat więzienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.