Policja zatrzymała pedofila

Brwinów

W mediach społecznościowych (i nie tylko) zawrzało. Zbigniew Stonoga wraz z brwinowską policją zatrzymał 46-latka, który umówił się na spotkanie seksualne z 14-latką.

Biznesmen Zbigniew Stonoga nadal tropi pedofilów. Minionej nocy na swoim facebookowym profilu opublikował dwa filmiki, pokazujące zatrzymanie 46-letniego mężczyzny z Otwocka, który umówił się na seksualne spotkanie z 14-latką na terenie gminy Brwinów. – Jesteśmy w podwarszawskiej miejscowości koło Brwinowa. Z udziałem i dzięki brwinowskiej policji zatrzymaliśmy kolejnego pedofila. Miałem mieć urlop, ale kiedy dowiedziałem się kto jest tym człowiekiem, czterdziestoletnim człowiekiem, który umówił się z 14-latką na seks to postanowiłem rzucić swój urlop i przyjechać tutaj – mówi Zbigniew Stonoga w jednym z materiałów. – Pierwszy raz łapiemy człowieka, który ratuje ludzkie życie, a dziś przyjechał je zabrać, bo to jest ratownik medyczny. Przyjechał w uniformie prosto z karetki – podkreśla.

Informacje Stonogi potwierdza policja. – W nocy z 24 na 25 listopada przyjęliśmy zgłoszenie od prywatnej osoby, która poinformowała nas, że na czacie internetowym mężczyzna wszedł w kontakt z 14-letnią dziewczynką. Złożył jej propozycje seksualne – mówi nam asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Do zatrzymania doszło ok. godz. 0:50 na terenie gminy Brwinów. 46-letni mężczyzna będzie odpowiadał za uwodzenie małoletniej poniżej 15 lat z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej (art 200a, par 2 KK) – dodaje.

Stonoga w swoim materiale poinformował też o innym zdarzeniu, do którego miało dojść dzień wcześniej, tym razem na terenie Raszyna. – Wczorajsza (24 listopada – przyp. red.) sytuacja z Raszyna, kiedy 14-latka została zaproszona do domu, dostała rosół, była na gigancie z jakiegoś ośrodka. Policjanci zastali ją zakutą w kajdanki przez pedofila, który niestety zdążył zrobić to, co pedofile robią – dodał.

W tym przypadku policja nie potwierdza jednak do końca wersji podawanej przez biznesmena. – W przypadku Raszyna poszkodowaną jest dziewczynka, która ukończyła już 15 lat. Nie doszło tam do żadnych czynności seksualnych – podkreśla asp. Marzena Dąbrowska. W Raszynie został zatrzymany 52-latek. Będzie odpowiadał za pozbawienie wolności 15-latki (art 189 par 1 KK). Ale nie tylko. – 52-latek miał przy sobie metaamfetaminę. Za posiadanie środków odurzających również zostanie pociągnięty do odpowiedzialności – zaznacza policjantka.

Materiały nagrane przez Zbigniewa stonogę są dostępne tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.