Policja zachęca do wstąpienia w jej szeregi

Brwinów

Policja w Liceum Ogólnokształcącym im. J. Iwaszkiewicza w Brwinowie! Spokojnie. Funkcjonariusze nie musieli podejmować żadnej interwencji. Odwiedzili placówkę, żeby zachęcić młodzież do wstąpienia w szeregi policji.

Możliwość rozwoju, stanie na straży bezpieczeństwa, niesienie pomocy i podejmowanie wyzwań – tak wygląda służba w policji. Uczniowie klasy mundurowej w brwinowskim liceum poznali wymogi, które trzeba spełnić, aby zostać funkcjonariuszem. Gruntowną wiedzę młodzieży przekazywał rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak, a także inni stróże prawa z Warszawy i z Pruszkowa.

Ze strony uczniów nie brakowało licznych pytań. Przede wszystkim dotyczyły wymogów i warunków pracy w policji, a także tego, czy funkcjonariusz może mieć… tatuaże. Niektórych interesowało, czy stróże prawa dostają i płacą mandaty. Było więc poważnie, ale momentami również śmiesznie. – W wielu przypadkach mamy do czynienia z osobami, które są zainteresowane służbą w policji. Nie mówimy o tym, że jest to 100 proc., ale w klasach mundurowych wielu uczniów zastanawia się nad tym, żeby założyć mundur z orłem na czapce – mówił nam po spotkaniu kom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Z pewnością dla licealistów spotkanie z funkcjonariuszami było cennym doświadczeniem. Policjanci starali się przedstawić obraz służby, która nie sprowadza się tylko i wyłącznie do nudnej pracy, lecz jest pełna wyzwań. – Tak naprawdę ludzie muszą wiedzieć, że policja jest bardzo zróżnicowana i każdy może znaleźć coś, co konkretną osobę będzie interesowało i zechce pracować w takim, a nie innym pionie. Ważne jest to, żeby każdy miał świadomość rozwoju i tego, czego oczekuje. Policja daje ogromne możliwości awansu, ale przede wszystkim musimy od siebie wiele wymagać. Zwłaszcza jeżeli pracujemy w miejscu, gdzie wiele osób wypowiada się o nim jako służba – tłumaczy kom. Marczak.

W Brwinowie uczniowie raczej nie ziewali, lecz aktywnie włączali się w dyskusję. – Akurat chciałem iść do szkoły policyjnej. Spotkanie pozwoliło mi uzyskać wiedzę na temat wymogów, punktacji. Na pewno pozyskałem informacje, których nie ma na stronie internetowej. Lepiej zdobyć wiedzę od policjantów i spotkać się „twarzą w twarz” – powiedział nam Rafał.

Komenda Stołeczna wydała folder informacyjny „Ty też możesz” o wymogach, które trzeba spełnić, aby zostać policjantem. Funkcjonariusze ruszyli również do szkół. – Przede wszystkim mamy na celu zachęcanie jak największej liczby ludzi. Policja to nie jest tą sprzed wielu lat, lecz stała się nowoczesna i ma pomysł. Potrzebujemy ludzi z innowacyjnym spojrzeniem i takich właśnie szukamy w szkołach i uczelniach na terenie garnizonu – podkreśla rzecznik prasowy Komendy Stołecznej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.