Policja szuka świadków wypadku na A2

Region

Po tragicznym wypadku na autostradzie A2 w Brwinowie policja apeluje do świadków o pomoc w ustaleniu okoliczności śmierci 23-letniego kierowcy.

W środę wieczorem na wysokości MOP Brwinów mitsubishi zderzyło się z naczepą ciężarówki zaparkowanej na pasie rozbiegowym. Z osobówki zostało niewiele, na miejscu zginął 23-letni kierowca auta. – Czynności prowadzi w tej sprawie prokuratura, a my apelujemy do kierowców o ostrożność – mówiła nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Śledczy zabezpieczyli ślady, planowana jest też sekcja zmarłego mężczyzny. Przy wyjaśnianiu okoliczności wypadku bardzo cenne mogą być relacje świadków. – Prosimy wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia o kontakt osobisty w pruszkowskiej komendzie przy ul. Kraszewskiego 8 lub telefoniczny całodobowo z dyżurnym jednostki 22 758 60 81 do 85 oraz tel. 997. Informacje można również przekazywać mailowo pod adres: komendat.pruszkow@ksp.policja.gov.pl – zaznacza podkom. Kańka.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Policja szuka świadków wypadku na A2”

 1. Tom pisze:

  Lepszy Seat Leon Cupra !!! Bezpieczniejszy

 2. Głos pisze:

  Patrząc na to co zostało z auta to jechał przepisowo, wiadomo jak to młode łebki

  • none pisze:

   Skąd wiesz, z jaką prędkością jechał? Może zgłoś się na policję jako świadek? Chciałem tylko przypomnieć, że ten model samochodu nie jest produkowany już dobre 15 lat. Nawet przy przepisowej jeździe, po zderzeniu z naczepą TIRa (które potrafią ważyć po 40 ton) wiele z samochodu by nie zostało.

   • Zszokowany pisze:

    Co masa naczepy ma do siły zderzenia w momencie kiedy owa naczepa nie jest w ruchu? Niczym się nie różni od betonowej podpory wiaduktu czy ściany…

 3. Brwinowianin pisze:

  to jest wina tylko i wyłącznie służb policyjnych, że nie patrolują autostrad w ogóle ! W Niemczech za postój na pasie dla włączających się grozi naweet kara więzienia i astronomiczne kary finansowe. W Polsce już nie raz widziałem takie sytuacje jak ktoś staje na końcu pasa rozpędowego . Kolejną kwestią jest m że w Polsce nie ma odzielnej policji zajmującej się wyłącznie patrolowaniem autostrad czy dróg ekspresowych. I tu znawu jako przykład podam Niemcy (niestety) , gdzie jest tzw.policja autostradowa patrolująca parkingi, przekroczeń prędkości itp…a ostatnio w Niemczech można zostać również ukaranym za jazdę na zderzaku…

  • Wilku Starszy pisze:

   Masz racje, brakuje patroli by kosili za jazde 200 na godzine lewym pasem, uporczywa jazde lewym i srodkowym pasem w tempie 90kmph gdy prawy jest wolny itd.
   W Polsce w ogole nie widzi sie policji na drogach bezkolizyjnych i kierowcy robia co chca.

 4. Anonim pisze:

  Ciężarówka pewnie stała zaparkowana na rozbiegówce bo nie było już miejsca na parkingu, a młody łeb widocznie próbował przycwaniakować i wyprzedzić wszystkich właśnie pasem rozbiegowym, tylko nie wziął pod uwagę że będzie tam stał nieprawidłowo TIR zaparkowany, ot i cała historia, niech teraz rodzice prawdopodobnie cierpią za to że kupili dziecku takie auto a nie jakąś Corsę 1.0 np.

  • jsdhww pisze:

   To jest odpowiednik corsy 1.0., ale faktycznie wygląda jakby zjechał na rozbiegowy. No chyba że włączając się do ruchu patrzył wyłącznie w lewe lusterko,, mylnie zakładając, że pas jest przed nim jest wolny.

 5. Mmm pisze:

  Tiry regularnie tam parkują jak nie ma miejsca na MOP. Nawet dzwoniłem w tej sprawie na 112

 6. none pisze:

  Proponuję poszukać pod bliźniaczym artykułem – tam co drugi wypowiada się tak, jakby był miejscu, wszystko widział i wszystko wie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły