Policja sprawdziła ponad 500 kierowców

Region

Przez cały poniedziałek, 7 grudnia, policja prowadziła działania prewencyjne „Alkohol i narkotyki” oraz „Nie prowadzę po alkoholu”. Na terenie powiatu pruszkowskiego przeprowadzono kontrolę 505 kierujących.

Poniedziałkowy poranek był trudny dla poruszających się po drogach całego powiatu. W samym Pruszkowie korki tworzyły się w al. Wojska Polskiego, ul. Prusa, ul. Powstańców, ul. Chopina i ul. Kościuszki. Na drogach pojawili się policjanci, którzy sprawdzali stan trzeźwości podróżujących, a także prowadzili wzmożone kontrole pod kątem posiadania narkotyków.

Kierowcy narzekali, że muszą stać w korkach, jednak policja podkreśla konieczność przeprowadzania takich akcji. – Cały czas dużo mówi się o tym, aby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu. Prowadzimy dużo akcji społecznych, które mają na celu uświadomienie ludzi. Mimo to cały czas zatrzymujemy kierowców po spożyciu alkoholu – tłumaczy asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Funkcjonariusze na terenie powiatu pruszkowskiego zatrzymali do kontroli 505 kierowców. Ilu z nich złamało przepisy? – Łącznie zatrzymaliśmy czterech nietrzeźwych kierujących. Trzech z nich popełniło wykroczenie, a jeden z nich w świetle prawa popełnił przestępstwo. Dodatkowo zatrzymaliśmy trzech nietrzeźwych rowerzystów. W działania zaangażowanych było 39 funkcjonariuszy z całego powiatu – mówi asp. Kańka.

Warto nadmienić, że w miniony weekend na powiatowych drogach zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców. Wszyscy musieli rozstać się z prawem jazdy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.