Policja sprawdza trzeźwość kierowców

Pruszków

W poniedziałkowy poranek, 7 marca, policjanci postanowili wyruszyć na powiatowe drogi. Funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierujących.

Kierowcy ruszyli do pracy, jednak niektórzy z nich po drodze będą mieli przymusowy przystanek. Trwają policyjne kontrole trzeźwości. – Działania prowadzone w ramach akcji „Nie prowadzę po alkoholu” będą trwały przez cały dzień. Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców na terenie całego powiatu – tłumaczy asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Policjanci będą przemieszczać się i stacjonować w różnych miejscach. Funkcjonariusze starają się prowadzić akcję tak, aby nie tworzyły się korki. – Chcemy uniknąć utrudnień. Ustawiamy się w takich miejscach, które pozwalają na sprawne przeprowadzenie badania. Często są to ronda, tak jak ma to miejsce w Pęcicach czy Piastowie. Samo badanie trwa krótko – mówi rzecznik pruszkowskiej policji.

Policja regularnie prowadzi kontrole związane z trzeźwością kierowców. Przede wszystkim działanie to ma na celu wyeliminowanie prowadzących, którzy decydują się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Mimo to nadal na drogach zdarzają się przypadki nietrzeźwych kierowców. Podobne działania policja prowadziła w lutym. Wtedy na terenie powiatu pruszkowskiego przebadano ponad 600 kierowców. Dwóch z nich było nietrzeźwych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.