Policja skontroluje autokary

Region

Rozpoczyna się sezon na dalsze wycieczki szkolne, a niedługo także na kolonie i zorganizowane wyjazdy. To pracowity czas dla policji, która tradycyjnie już będzie sprawdzać stan techniczny autokarów.

W Grodzisku Mazowieckim pojazdy przewożące dzieci będą sprawdzane w stałym punkcie kontrolnym przy ul. Chełmońskiego 33, w sąsiedztwie bazy PKS. Na co funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę? – Policjanci podczas takiej kontroli sprawdzą między innymi limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i sprawność techniczną pojazdu – informuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku.

Punkt kontrolny czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 6.30-21.00. – Organizator wyjazdu powinien z minimum czterodniowym wyprzedzeniem przysłać faksem lub mailowo informację o potrzebie takiego sprawdzenia z podaniem terminu i godziny planowanego odjazdu oraz swoimi danymi wraz z numerem telefonu – instruują grodziscy policjanci.

Stały punkt kontroli autokarów dla powiatu pruszkowskiego będzie na placu przed Tesco w Piastowie. – Jeżeli rodzic lub szkoła zgłoszą taką chęć, to policjanci po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z dyżurnym sprawdzą tam stan pojazdu, trzeźwość kierowcy i spełnianie przez przewoźnika wymogów – mówi st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.