Policja rozbiła grupę przestępczą

Region

Policja zatrzymała 23 osoby, w tym 12 Polaków, którzy w przeszłości związani byli z gangiem pruszkowskim. Grupa zajmowała się przemytem i handlem narkotykami.

Przestępcy rozrzuceni byli po całym świecie. Ich zatrzymanie umożliwiła współpraca Centralnego Biura Śledczego z hiszpańską policję, nad którą czuwał Europol. Większość członków grupy wpadło w ręce funkcjonariuszy na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol, pozostali we Francji i Danii.

Łącznie policja zatrzymała 23 osoby, wśród których znalazło się 12 Polaków, 7 Hiszpanów, 2 Ukraińców, Litwin i Niemiec. Grupę kierowaną przez 47-letniego Piotra K. ps. Bandziorek rozpracowywano stopniowo. W kwietniu w Danii w ręce policji wpadli 54-letni Dariusz K. ps. Benito i 41-letni Artur K. Mężczyźni w samochodzie przewozili 75 kg haszyszu. Z kolei w Polsce na jednej z posesji w gminie Konstancin-Jeziorna zabezpieczono specjalistyczny sprzęt do dystrybucji.

W maju francuskie służby celne w samochodzie ciężarowym odkryły 34 kg marihuany, które pochodziły z magazynów grupy. Kolejne zatrzymania miały miejsce w Hiszpanii. Sześć osób trafiło w ręce policji, która dodatkowo ujawniła 170 kg haszyszu. Mężczyźni przetrzymywali towar również w swoich hiszpańskich domach. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli 930 kg haszyszu.

Z kolei w lipcu w Hiszpanii udało się zatrzymać przywódców grupy przestępczej. Łącznie siedem osób, wśród których byli m.in. 47-letni Piotr K. ps. Bandziorek oraz Marek N.

Majątek grupy pochodzący z przestępstw szacowany jest na 25 mln zł. Policja zabezpieczyła nieruchomości w Polsce i Hiszpanii, samochody oraz gotówkę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.