Policja gotowa na długi weekend

Region

Przed nami długi weekend. Choć pogoda nie rozpieszcza to wiele osób zdecydowało się na wyjazd poza miasto. Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole prędkości i trzeźwości.

Długi weekend dla policjantów zaczyna się już w środowe popołudnie. Policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu na głównych drogach wyjazdowych z miast. Kierowcy powinni zaś przygotować się na kontrole. Mundurowi będą zwracać uwagę nie tylko na tych, którzy łamią przepisy ruchu drogowego lub przekraczają dozwolona prędkość. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą również na kierowców na ‚podwójnym gazie”. Policjanci przypominają również że kierowcy mają obowiązek jazdy z włączonymi światłami mijania przez cały rok.

Mundurowi przypominają również o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania na czas wyjazdów. Pamiętajmy o dokładnym zamknięciu okien i drzwi. Warto poprosić również sąsiada o zabieranie ulotek sprzed drzwi i opróżnianiu skrzynki na listy. Stos ulotek i pełna skrzynka to wskazówka dla złodzieja.

Jeśli natomiast wolne dni planujemy spędzić w domu i oddać się zakupowemu szaleństwu to również należy być czujnym. Większość sklepów zamknięta będzie jedynie w czwartek. Można się więc spodziewać, że długi weekend dla wielu osób będzie okazją do wybrania się do galerii handlowych na zakupy. Pamiętajmy by portfele nosić w przedniej wewnętrznej kieszeni kurtki czy marynarki. Jeśli portfel, telefon lub kluczyki od samochodu chowamy do plecaka lub torebki to należy je zamknąć i trzymać przed sobą.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.