Pojawiła się sygnalizacja dyscyplinująca kierowców

Podkowa Leśna

W Podkowie Leśnej na ul. Jana Pawła II zainstalowano inteligentną sygnalizację, czyli wyposażoną w radar. Jeżeli kierowca przekroczy dopuszczalną prędkość światło zielone zmieni się na czerwone.

– Inteligentna sygnalizacja działa na zasadzie wywoływania zielonego światła przez pieszych (poprzez naciskanie przycisku) oraz wywoływania czerwonego światła dla samochodów, kiedy radar wychwyci jadący z którejś ze stron pojazd z prędkością powyżej dopuszczalnych w tym miejscu 50 km/h – przedstawia burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński.

Zmiana ta podyktowana jest głównie zwiększeniem bezpieczeństwa dzieci przechodzących na drugą stronę jezdni, by dotrzeć do szkoły. Kierowcy, którzy jadą zgodnie z przepisami będą niejako „nagradzani” zielonym światłem. Natomiast, ci który przekroczą prędkość swoje będą musieli odstać. Czasem postój potrwa tylko dwie sekundy, a czasem trzeba będzie zatrzymać się i poczekać na zielony sygnał.

– Postawienie radarów wymaga zmiany przyzwyczajeń kierowców jadących za szybko, głównie od strony Żółwina. Z takim wnioskiem jeszcze w zeszłym roku występowało środowisko szkolne, dlatego cieszę się, że udało się to drobne, ale bardzo ważne  przedsięwzięcie zrealizować – wyjaśnia Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.