Poinformują o postępach w projekcie

Region

Brwinów, Milanówek i Podkowa Leśna zaplanowały na 17 listopada spotkanie informujące o postępach w realizacji projektu Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów. Mieszkańcy będą mogli porozmawiać z burmistrzami.

Miasta połączyły swoje siły aby poprawić spójność całego obszaru PTO. Miasta współpracują ze sobą w zakresie polityki społecznej, kształtowania przestrzeni publicznej czy gospodarki wodnej i komunikacji. W tym celu włodarze tworzą dokumenty strategiczne, koncepcje i projekty. Razem mają większe szanse na uzyskanie dofinansowania ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a także budżetu państwa.

Póki co włodarze pracują nad projektami. Plany są szerokie: budowa ścieżek rowerowych, dróg, szkoły i przedszkola w Parzniewie, cmentarza w Żółwinie, rozbudowa skateparku i toru rowerowego do dirt jumpingu w Milanówku. Ponadto w planach jest m.in. rewitalizacji terenów zielonych czy uregulowanie gospodarki wodnej.

Konferencja odbędzie się 17 listopada (wtorek) o godzinie 12.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta Milanówka przy ulicy Spacerowej 4. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną informacje o postępie realizacji projektu PTO.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.