Pogorzelcy ze Strzeniówki potrzebują pomocy

Nadarzyn

W niedzielny poranek w jednym z domów przy ul. Jeżynowej w Strzeniówce wybuchł pożar. Z ogniem walczyło sześć zastępów straży pożarnej. Na ten moment budynek nie nadaje się do zamieszkania. Konieczny jest remont.

Do pożaru doszło około godz. 9.00. Działania ratownicze trwały dwie godziny. Ogień strawił poddasze budynku. Nikomu nic się nie stało. Mieszkańcy opuścili dom o własnych siłach. 

Budynek przy ul. Jarzynowej nie nadaje się do zamieszkania. Konieczny jest remont. Zniszczony jest dach budynku, spalone zostało poddasze, a parter domu został zalany wodą podczas akcji gaśniczej. Poszkodowani czekają na pomoc. 

Władze gminy Nadarzyn podjęły już kroki, by udzielić poszkodowanym pomocy. – Pozostajemy w stałym kontakcie z rodziną, której dom uległ zniszczeniu. Podjęliśmy kroki, aby udzielić poszkodowanym pomocy. Dostarczyliśmy niezbędny kontener na śmieci, zapewnimy również agregat prądotwórczy i materiały potrzebne do wykonania nowego dachu domu – mówi Dariusz Nowak, komisarz gminy Nadarzyn. – Robimy obecnie wszystko, aby zapewnić rodzinie lokal na czas remontu domu. Jak się dziś okazało Gmina w sytuacji takiej jak ta ma problem z zapewnieniem lokum poszkodowanym, z uwagi na to, że praktycznie wszystkie mieszkania jakimi dysponuje gmina są już zajęte. Mimo to robimy wszystko, aby poszkodowani czuli się bezpiecznie i mieli zapewnione lokum. Mogą liczyć na nasze wsparcie. – dodaje.

Remont domu potrwa kilka tygodni. Natomiast swoją pomoc w usuwaniu skutków pożaru zadeklarowali strażacy z OSP Młochów. Na ten moment rodzina potrzebuje wsparcia przy remoncie. Nie wykluczone jednak, że poszkodowani będą potrzebowali pomocy finansowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.