Pogorzelcy otrzymali pomoc

Pruszków

Każda z poszkodowanych rodzin w pożarze kamienicy przy ul. Pięknej w Pruszkowie otrzymała lokal zastępczy. Natomiast zniszczony budynek czeka na remont.

9 stycznia to dla rodzin z ul. Pięknej tragiczna data. Tego dnia późnym wieczorem wybuchł pożar kamienicy. Ogień objął całe poddasze komunalnych lokali mieszkaniowych. W akcji gaśniczej, która trwała kilka godzin, brało udział 14 zastępów straży pożarnej. Mieszkańców należało ewakuować. Wówczas na ulicy pojawiło się ok. 50 osób. Ogień doszczętnie strawił jedną z klatek, drugą udało się uratować.

23 lutego Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa odwiedził mieszkańców spalonej kamienicy. Wraz z nimi obejrzał cały budynek. Jak informuje miasto, poszkodowanym zapewniono wszechstronną pomoc. – Spalone lub uszkodzone lokale zabezpieczone zostały przez straż miejską, która zagrożony obszar objęła specjalnym nadzorem. Poszkodowani uzyskali pomoc przy ewakuacji i ratowaniu sprzętu i przedmiotów osobistych. Zadbano o natychmiastowe zakwaterowanie na terenie miejscowych hoteli, gdzie urząd miejski zapewnił noclegi i całodzienne wyżywienie. Przygotowano niezbędną odzież i opiekę psychologiczną – czytamy na stronie internetowej Pruszkowa.

W tej chwili pogorzelcy mają zapewnione lokale zastępcze. – Wszyscy otrzymali propozycję mieszkań zamiennych, albo wrócili do swojego lokum jeżeli była taka możliwość – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Teraz uszkodzony budynek czeka kompleksowy remont. Przetarg w tej sprawie ogłoszono w styczniu. Według zapisów w dokumentach, projekt ma być gotowy w kwietniu. W czerwcu planowane jest uzyskanie pozwoleń na budowę, a następnie rozpisanie konkursu na przeprowadzenie prac. Plany obejmują odbudowanie pionu budynku z przynależnymi lokalami, remont klatki schodowej, instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, wymianę okien i drzwi oraz doposażenie w węzeł cieplny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.