Pogorzelcy otrzymali pomoc od miasta

Milanówek

– Wszystkie poszkodowane osoby mają zabezpieczone warunki mieszkaniowe – poinformowała za pomocą strony internetowej Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka. Chodzi o pogorzelców z willi Jolancin oraz domu przy ul. Wylot.

Obecnie pogorzelcy z Milanówka są pod stałą opieką Ośrodka Pomocy Społecznej. Część z nich znalazła dach nad głową u swoich rodzin i znajomych, a pozostałym miasto-ogród zapewniło pobyt w hotelu i mieszkaniach zastępczych. Włodarze właśnie sporządzają listę mieszkań spełniających odpowiednie warunki do życia, które będą mogły posłużyć pogorzelcom przez najbliższe trzy miesiące. Wszyscy poszkodowani otrzymali pomoc finansową od gminy w postaci jednorazowego zasiłku w wysokości 500 zł na osobę.

Jednak co ze spalonymi budynkami? – Mieszkańcy domu na ulicy Wylot zgłosili chęć odbudowy  spalonego budynku i proszą o wsparcie w zakresie materiałów budowlanych. Natomiast Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w dniu dzisiejszym wydał nakaz sporządzenia ekspertyzy technicznej willi Jolancin, której przeprowadzenie wykaże w jakim stanie jest budynek i co będzie  z nim dalej. PINB wydał także ustną decyzję o zakazie wstępu na teren budynku – napisano na stronie Milanówka.

Pogorzelcy nadal potrzebują pomocy. Do tej pory udało się zebrać najpotrzebniejsze rzeczy m.in. odzież, artykuły higieniczne oraz papiernicze. Ponadto miasto Milanówek otworzyło specjalne konto bankowe, na które można przekazywać wpłaty na rzecz poszkodowanych rodzin, o czym pisaliśmy TUTAJ.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.