Podziurawione opony, szukają sprawcy

Pruszków

W niedzielny poranek, 7 lutego, niektórzy kierowcy z pruszkowskiej dzielnicy Malichy doznali szoku. W ich samochodach ktoś przedziurawił opony. Sprawą zajmuje się policja.

Wandalizm to określenie najczęściej pada z ust kierowców, którzy ucierpieli. Sprawca bądź sprawcy, bo tego nie ustalono, wybierał samochody, w których ostrymi narzędziami przebijał opony. Poszkodowani zgłosili sprawę na policję. – Z soboty na niedzielę doszło do wandalizmu dużej liczby samochodów na Malichach. Chodzi o przebite opony w samochodach za pomocą noża…na kilku ulicach i w kilku przypadkach po dwie opony w samochodzie. Policja na komendzie spisywała zeznania mieszkańców – napisał jeden z naszych czytelników na adres kontakt@wpr24.pl.

Policja przyjęła zgłoszenia od poszkodowanych osób i rozpoczęła czynności w sprawie wyrządzonych szkód. Co ustalono? – Prawdopodobnie w nocy z 6 na 7 lutego ktoś poprzebijał opony w 9 samochodach. Pojazdy znajdowały się na ul. Błękitnej i ulicach przyległych. Sprawca bądź sprawcy nie dokonali szkód w jednym miejscu. Wybierali pojazdy znajdujące się w różnych lokalizacjach – wyjaśnia asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Poszkodowani muszą pokryć koszty wymiany opon. Liczą, że sprawców uda się złapać i odpowiedzą za swój występek. – Przeprowadziliśmy już wstępne czynności. Teraz zajmiemy się sprawdzeniem okoliczności zdarzenia. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać informacje, które pomogą nam w ustaleniu sprawców – mówi asp. Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.