Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów podsumowało rok

Region

Minęło kolejne dwanaście miesięcy współpracy Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej. Co razem udało się zrobić trzem miastom-ogrodom?

Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów powołano do życia w 2010 r, jednak współpraca w jego ramach na dobre „rozkręciła” się pięć lat później. Dziś PTO ma na swoim koncie konkretne projekty i dofinansowania. Jaki jest bilans 2016 r? – W ramach projektu „Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów – poprawa spójności obszaru Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów poprzez współpracę w zakresie polityki społecznej, kształtowania przestrzeni publicznej, gospodarki wodnej i komunikacji” obejmującego 29 zadań merytorycznych i 5 zadań promocyjnych do grudnia 2016 r. zakończono i odebrano od wykonawców dokumentacje 19 zadań merytorycznych oraz zrealizowano trzy zadania promocyjne. Termin zakończenia realizacji projektu planowany jest na koniec kwietnia 2017 r – czytamy w komunikacie PTO.

Gminy przyjęły strategię transportu i komunikacji, strategię uregulowania stosunków wodnych na terenie Trójmiasta, strategię rozwiązywania problemów społecznych oraz wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, strategię rozwoju terenów zieleni. – Wybrano listę konkretnych działań wdrożeniowych, przygotowano dokumentacje projektowo-kosztorysowe i uzyskano pozwolenia na budowę przedsięwzięć o kluczowym znaczeniu, m.in. budowę szkoły z oddziałami przedszkolnymi w Parzniewie, budowę cmentarza komunalnego w Żółwinie, budowę dróg na terenie Parzniewa przemysłowego oraz wykonano dokumentację projektowo-kosztorysową odwodnienia zlewni lokalnej rzeki wraz z retencją wód opadowych. W trakcie opracowania są projekty dróg oraz ścieżek rowerowych łączących centra gmin i tereny wiejskie. Przygotowana w ramach projektu dokumentacja już w tej chwili jest wykorzystywana do występowania o środki grantowe m.in. w Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2020, Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego 2014-2020 – informują Brwinów, Milanówek i Podkowa Leśna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.