Podwarszawskie miejscowości przyciągają [Dodatek Nieruchomości]

Region

Warszawa to jedno z miast, które przyciąga jak magnes. Jednak uroki stolicy można podziwiać również gdy nie jest się jej mieszkańcem.

Warszawa ma łatkę wiecznie biegnącego miasta. I faktycznie centrum stolicy praktycznie przez całą dobę tętni życiem. O ile praca w takim miejscu nie jest kłopotliwa, to wypoczynek, zwłaszcza gdy ma się małe dzieci nie jest już taki łatwy. Dlaczego? Bo ten pęd udziela się wszystkim.

Dlatego warto zastanowić się czy nie lepiej zamieszkać w jednej z podwarszawskich miejscowości. Pruszków czy Grodzisk mają wiele zalet, a dodatkowo są dobrze skomunikowane ze stolicą. Dodatkowym „plusem” są ceny mieszkań. Za kawalerkę w stolicy zapłacimy tyle, co za dwu, a nawet trzy pokojowe mieszkanie w miejscowości pod Warszawą.

Połączenia drogowe na plus
Podwarszawskie miejscowości, zwłaszcza te po zachodniej stronie, są doskonale skomunikowane ze stolicą. Z Pruszkowa, Grodziska czy Milanówka do Warszawy dojedziemy koleją. Przejazd na odcinku Pruszków – Warszawa Śródmieście zajmie nam około 30 minut. To znacznie krócej niż z Wawra czy Tarchomina! Wybierając lokalizacje mieszkania warto zatem sprawdzić co znajduje się w okolicy i ile zajmie nam dojazd do miejsca pracy. Poruszanie się jest szybsze również samochodem. Dzięki trasom szybkiego ruchu z Pruszkowa na Mokotów przejedziemy w 20 minut. W korku utkniemy dopiero zjeżdżając z trasy…

Bez pośpiechu
Podwarszawskie miejscowości nie żyją w pędzie. Co prawda są osoby zakochane w „biegnącej Warszawie”, ale każdy potrzebuje chwili wytchnienia. Miejscowości takie jak Pruszków czy Grodzisk mają swój nieco wolniejszy i spokojniejszy rytm. Ten spokój udziela się również mieszkańcom.

Atrakcje w czasie wolnym
Wiele osób uważa, że tyko w stolicy można ciekawie spędzić czas wolny czy wyjść ze znajomymi do restauracji. Tymczasem oferta ciekawych aktywności w miejscowościach takich jak Pruszków i Grodzisk z roku na rok jest coraz szersza. Biegi, kiermasze, koncerty, imprezy, pokazy, inscenizacje – lista wydarzeń jest bardzo długa. Na ofertę gastronomiczną w okolicach nie można narzekać, zwłaszcza, że w niejednej restauracji znajdziemy dania, które z powodzeniem zawojowałyby stolice! 

 

Poniżej zamieszczamy wybrane firmy z branży nieruchomości i wykończenia wnętrz, z których oertą warto się zapoznać:
 

Osiedle Bairda

 

Deweloper Jankowski Pulchny


 

Osiedle Brwinów Platinum Park


 

Omnicom

 

Dodatek można znaleźć tutaj. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.