Podsumowano Grodziski Rower Miejski

Grodzisk Maz.

Zakończył się drugi sezon działalności grodziskich rowerów miejskich, który trwał dziewięć miesięcy. Statystyki pokazują, że mieszkańcy chętnie korzystają z wypożyczalni.

GRM uruchomiono 27 września 2014 r. Był to pierwszy, dwumiesięczny sezon inauguracyjny. Wówczas zarejestrowało się ok. 1 tys. użytkowników, którzy wypożyczyli rowery 5,5 tys. razy. W tym roku statystki znacznie się podniosły. Po dziewięciu miesiącach działalności podwoiła się liczba rowerzystów, zaś liczba wynajmów osiągnęła 23 tys.
 
Do dyspozycji mieszkańców jest 65 rowerów w 9 różnych stacjach. Najpopularniejsze z nich zlokalizowane są przy Hali Sportowej ul. Westfala, Deptaku ul. 1 Maja oraz Centrum Kultury ul. Spółdzielcza. –Grodzisk Mazowiecki jest jednym z mniejszych w Polsce, ale i w Europie miast, jakie dysponują własnym systemem rowerów miejskich. Tutejsza sieć jest dowodem na to, że wypożyczalnie sprawdzają się nie tylko w metropoliach, ale mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla miast i miejscowości mniejszych, liczących nawet poniżej 30 tysięcy mieszkańców – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.
 
Największa aktywność użytkowników GRM przypadła , co oczywiste, na ciepłe miesiące. Od maja do sierpnia liczba wynajmów każdego miesiąca wynosiła ok. 3 tys. Najwięcej wypożyczeń odnotowano 3 sierpnia, tylko w ciągu jednego dnia na przejażdżki skusiło się 169 rowerzystów.
 
Obecnie rowery zostały zabrane ze wszystkich stacji. Trafią do serwisu na konserwację. Jednoślady wrócą na ulice Grodziska Mazowieckiego wiosną 2016.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.