Podsumowaliśmy 24. finał WOŚP

Region

Rekordy zostały pobite! W niedzielę odbył się 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całym kraju zebrano ponad 44 mln zł, a ile w naszym regionie?

Orkiestra Jurka Owsiaka zagrała w całej Polsce. Wolontariuszom udało się zebrać o 8 mln zł więcej w porównaniu do poprzedniej edycji. Rekordy padły również w powiatach: pruszkowskim i grodziskim. Środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na rzecz zapewnienia godnej opieki osobom starszym.

Padły rekordy
Mieszkańcy naszych powiatów byli w tym roku wyjątkowo szczodrzy. Praktycznie w każdej z miejscowości został pobity ubiegłoroczny wynik zbiórki. Poniżej prezentujemy szacowane sumy jakie udało się zgromadzić poszczególnym sztabom:

Brwinów – Gminny Ośrodek Kultury – ok. 37 tys. zł.
Grodzisk Mazowiecki – Centrum Kultury – ok. 72,3 tys. zł.
Komorów – Zespół Szkół – ok. 50 tys. zł.
Milanówek – Hufiec ZHP im. J. Kusocińskiego – ok. 40 tys. zł.
Nadarzyn – Nadarzyński Ośrodek Kultury – ok. 29 tys. zł.
Piastów – Hufiec ZHP Piastów – ok. 26,8 tys. zł.
Podkowa Leśna – Zespół Szkół – ok. 24,2 tys. zł.
Pruszków – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych – ok. 11 tys. zł.
Pruszków – Szkoła Podstawowa nr 10 – ok. 41 tys. zł.
Pruszków – Zespół Szkół nr 1 – ok. 14,3 tys. zł.
Pruszków – Szkoła Podstawowa nr 2 – ok. 40 tys. zł.
Pruszków – Szkoła Podstawowa nr 8 – ok. 13,8 tys. zł.
Nowa Wieś – Zespół Szkolno-Przedszkolny – ok. 50 tys. zł.

Wszystko to po dodaniu daje wynik w granicach 450 tys. zł! Dokłada kwota będzie znana dopiero po zaksięgowaniu wpłat przez banki.

Atrakcje podczas XXIV finału WOŚP w naszym regionie
Grodziskie Centrum Kultury przygotowało bogatą ofertę. Wszystko rozpoczęło się od pokazu tańca o godz. 10.00. Później wystąpiły zespoły muzyczne takie jak: Horoscope, Pretext, Aligator, Bay, Swear the Epress czy Runika. Gwiazdą wieczoru była formacja Brak Czasu. W Pruszkowie sztaby mieściły się w placówkach oświatowych. Każda z nich przygotowała własną propozycję artystyczną m.in. występy dzieci, licytacje i loterie. W Piastowie w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza Piłki Nożnej Kobiet, a w MOK-u licytacja, wymiana książek oraz występy artystyczne dzieci i młodzieży. Swój popis dali również strażacy z miejscowego OSP. Natomiast w Podkowie Leśnej zagrały zespoły Gorgonzolla, Leśne Licho oraz Łysa Góra. We wszystkich miejscowościach obecni byli wolontariusze, a wraz z nimi czerwone serduszka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.