Podsumowali działania antysmogowe

Region

Władze stolicy i okolicznych gmin podsumowały działania związane z walką z zanieczyszczeniem powietrza. Czym mogą się pochwalić?

O efektach swoich działań na specjalnie zwołanej konferencji mówili w środę przedstawiciele władz Warszawy, Pruszkowa, Piaseczna, Izabelina i Legionowa. – Wszystkie wspólne działania pokazują wyraźnie – metropolia działa. Wiele realizowanych przez nas inwestycji dotyczy różnych gałęzi transportu. To m.in. nowe parkingi P+R czy trasy rowerowe. W ten sposób poprawiamy nie tylko komfort życia i dojazdów naszych mieszkańców, ale dbamy również o czystość powietrza. Wspieramy naszych mieszkańców także bezpośrednio. Dofinansowujemy inwestycje w wymianę źródeł ogrzewania czy systemy odnawialnych źródeł energii. Wierzę, że te solidarne działania i współpraca pozwolą nam osiągnąć sukces w walce z zanieczyszczeniami powietrza – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Swoim dorobkiem w walce ze smogiem pochwalił się Pruszków. – Cały czas unowocześniamy i usprawniamy naszą sieć ciepłowniczą, a naszym mieszkańcom oferujemy również wsparcie przy wymianie pieców. Staramy się jak najszybciej modernizować energetycznie tkankę mieszkaniową – mówi Michał Landowski, zastępca prezydenta Pruszkowa. – Na wniosek mieszkańców intensyfikujemy także działania monitoringowe. W naszych przedszkolach, podobnie jak w Warszawie, zainstalowaliśmy oczyszczacze powietrza. Mieszkańcy widzą i zgłaszają problemy, współpracujemy – dodaje.

Wśród działań podejmowanych przez władze miejskie są także: termomodernizacja i audyty ciepłownicze budynków komunalnych i użyteczności publicznej, budowa sieci miejskich rowerów, wyposażenie strażników miejskich w mierniki zanieczyszczenia powietrza, korzystanie z elektrycznych autobusów, budowa parkingów typu park&ride, przekazanie oczyszczaczy powietrza dla placówek przedszkolnych.

A jak Wy oceniacie te starania?

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.