Podpisano umowę na odwodnienie Warsztatowej

Pruszków

To już pewne. Na ulicy Warsztatowej niebawem rozpoczną się prace związane z budową odwodnienia. Starostwo Powiatowe w Pruszkowie podpisało umowę z wykonawcami tej inwestycji.

Ubytki w nawierzchni jezdni, wystające spod asfaltu kocie łby, nierówności – tak obecnie wygląda ul. Warsztatowa. Powiat pruszkowski już sześć lat temu zapowiadał remont drogi jednak do dziś nie udało się zrealizować tych planów. Wymieniono jedynie fragment nakładki na ul. Warszawskiej w Piastowie (przedłużenie Warsztatowej). Niestety inwestycja nie jest łatwa do zrealizowania, ponieważ trzeba ją przeprowadzić od podstaw. W pierwszej kolejności powiat chce wykonać kanalizację deszczową, której nie ma w ciągu ul. Warsztatowej.

Szykuje się więc niemała inwestycja. Do zrobienia jest nie tylko kanalizacja deszczowa w ul. Warsztatowej, ale i w ulicach 3 Maja, Łączniczek AK, Poznańskiej, Batalionów Chłopskich, rondzie Solidarności oraz wylocie w kierunku rzeki Utraty.

– Zakres prac obejmuje wykonanie kanalizacji deszczowej na odcinku od skrzyżowania z ul.  Brzezińskiego z wylotem do rzeki Utraty w tym wykonanie kanałów deszczowych, przykanalików i wpustów deszczowych, studni rewizyjnych żelbetowych, wykonanie zbiornika retencyjnego, separatora substancji ropopochodnych, przepompowni oraz włączenia istniejącej sieci kanalizacji deszczowej na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Łączniczek AK do projektowanego kanału deszczowego, a także włączeń w drogi gminne i w teren Szpitala Kolejowego – napisano na stronie powiatu pruszkowskiego.

Wykonawcy również odtworzą podbudowę i nawierzchnię jezdni w tych miejscach gdzie prowadzili prace. Jednak na przebudowę „z prawdziwego zdarzenia” całego ciągu Warsztatowa – Broniewskiego – Warszawska trzeba będzie jeszcze poczekać. We wrześniu ma być gotowa dokumentacja projektowa. Według niej ul. Broniewskiego będzie miała nowy przebieg, zostanie jakby „wyprostowana”.

Póki co nie wiadomo kiedy dokładnie rozpocznie się budowa odwodnienia w ul. Warsztatowej. Póki co trwają ustalenia związane z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu. Jej zaplanowanie i wdrożenie może potrwać około miesiąc. Pisaliśmy o tym tutaj.

Termin zakończenia praca przewidziano w umowie na 15 kwietnia 2018 r. Przedsięwzięcie to pochłonie niemal 3 mln zł. Inwestycje będzie prowadziło konsorcjum firm: „Stanisław Bystrzycki – INSBUD” i „Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych INSBUD-BIS Rafał Bystrzycki”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.