Podpisano umowę na budowę parku

Grodzisk Maz.

Mowa o zagospodarowaniu terenu zieleni przy ul. Bałtyckiej i Piłsudskiego w Grodzisku Mazowieckim. Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą tej inwestycji. Już wkrótce start prac.

Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma AKG Architektura Krajobrazu z Brzezia koło Krakowa, która złożyła najlepszą ofertę opiewającą ponad 2,6 mln zł. Cena ta zawiera również koszty pielęgnacji przez okres 24 miesięcy. Zgodnie z umową wykonawca ma zrealizować wszelkie prace do 23 września 2018 r.

– Na zagospodarowanie parku gmina pozyskała ponad 1,6 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Dodatkowo, w projekcie zagospodarowane zostanie jeszcze 14 terenów zieleni o łącznej powierzchni ponad 6 ha – m.in.: park w dzielnicy Łąki, pas zieleni izolacyjnej przy oczyszczalni ścieków i dwa skwery na osiedlu Kopernika. Całkowity koszt projektu to ponad 5 mln 450 tys. zł z czego 85 proc. pokryją środki unijne – poinformowała Monika Kwiczak, główny specjalista ds. Kształtowania Przestrzeni Publicznych.

Przypomnijmy co powstanie na terenie przy ul. Bałtyckiej i Piłsudskiego. W ramach inwestycji na powierzchni 7,5 tys. m kw. wybudowane zostaną alejki z kostki brukowej i desek kompozytowych, elementem charakterystycznym ma stać się tzw. sucha rzeka „biegnąca” przez środek parku w postaci kamienistej rabaty oraz rzeźby w formie kul o różnej wielkości.

W parku pojawią się również elementy małej architektury tj. ławki, kosze, stojaki na rowery oraz stoliki szachowe. Nie zabraknie ciekawego miejsca dla fanów sportu, ponieważ wybudowana zostanie siłownia plenerowa. Natomiast dzieci będą mogły pobawić się na placu zabaw. Dopełnienie całości będzie stanowić oświetlenie, a w pobliżu stacji transformatorowej powstanie parking.

Aktualnie teren ten jest niezadrzewiony, dlatego w projekcie przewidziano nasadzenia – 125 drzew, ponad 2,5 tys. krzewów i ponad 2,2 tys. wieloletnich roślin kwitnących.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.