Podpisali porozumienie w sprawie liceum

Nadarzyn

Od 1 września Nadarzyn będzie mógł poszczycić się liceum ogólnokształcącym. Gmina wykonała kolejny ważny krok i podpisała porozumienie ze starostwem powiatowym w Pruszkowie.

Droga do utworzenia liceum przy ul. Żółwińskiej nie była łatwa. Zaangażowanie nauczycieli, mieszkańców i władz gminy dało efekt. 7 lutego rada powiatu pruszkowskiego wyraziła zgodę na utworzenie placówki. Wszyscy się cieszyli, ale mieli świadomość, że to dopiero pierwszy krok.

Kolejnym miało być podpisanie porozumienia pomiędzy gminą a powiatem. Czas naglił, jednak sprawa nie posuwała się naprzód. Strony różniły się w sprawie długości wypowiedzenia porozumienia. Powiat stał na stanowisku, że powinno ono wynosić 48 miesięcy, z kolei gmina – 12 miesięcy. W końcu wykonano krok naprzód. – Bardzo się cieszymy,  że ostatecznie udało się wypracować wspólne stanowisko. Wójt Janusz Grzyb przystał na propozycję Zarządu Powiatu dotyczącą okresu wypowiedzenia porozumienia, który ostatecznie wynosi 48 miesięcy – dokładnie tyle ile będzie trwał cykl nauczania w liceach ogólnokształcących. Efektem jest podpisane w ubiegłym tygodniu porozumienia przez obie strony – przedstawia Krzysztof Bukowski ze starostwa powiatowego w Pruszkowie.

W związku z porozumieniem „jeden zawodnik schodzi z placu gry”. – Na tym etapie kończy się również rola starostwa w tej sprawie, a dalsze prace gmina Nadarzyn będzie prowadziła bezpośrednio z kuratorium oświaty – zaznacza Bukowski.

Podpisanie porozumienia cieszy również mieszkańców. – Kamień spadł nam z serca. Cieszymy się, że w końcu udało zamknąć się ten etap. Teraz gmina musi podjąć stosowną uchwałę. Widzimy przyszłość w jasnych barwach. Czekamy na opinię kuratorium oświaty – mówi Marcin Rybicki z komitetu społecznego „Inicjatywa dla utworzenia Liceum Ogólnokształcącego w Nadarzynie”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.