Podpisali akt założycielski

Region

Burmistrzowie Milanówka, Podkowy Leśnej i Brwinowa podpisali akt założycielski Stowarzyszenia Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów. Tym samym gminy zaznaczyły wolę do pogłębiania współpracy.

Zaczęło się od wspólnych działań przy organizacji wydarzeń kulturalnych w 2006 roku. Wraz z upływem czasu kooperacja Milanówka, Podkowy i Brwinowa zacieśniała się. W 2013 roku gminy podpisały umowę o partnerstwie.

Gminy współpracują na polu organizacji wydarzeń kulturalnych, a także starań o fundusze zewnętrzne. Strony postanowiły pójść dalej. W kwietniu na wspólnej sesji włodarze podjęli uchwalę o utworzeniu Stowarzyszenia Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów. Po upływie kilku tygodniu nadszedł czas na kolejny krok. Burmistrzowie Milanówka, Podkowy i Brwinowa podpisali akt założycielski Stowarzyszenia PTO. 

Włodarze wierzą, że stowarzyszenie pozwoli im na realizację wielu przedsięwzięć. – My – Burmistrzowie Gminy Brwinów, Miasta Milanówka oraz Miasta Podkowa Leśna w obecności Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafała Rajkowskiego oraz innych znamienitych gości, sięgając pamięcią do wspólnego dziedzictwa kulturowego oraz kontynuując działania zmierzające ku poprawie jakości życia mieszkańców naszych gmin, uroczyście przystępujemy do założenia Stowarzyszenia Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów. Czynimy to w przekonaniu, że wspierając i rozwijając ideę samorządu terytorialnego, spełniamy wolę lokalnych społeczności. Z gorącym poczuciem wiary w pomyślność tegoż przedsięwzięcia – czytamy w akcie założycielskim stowarzyszenia.

Warto dodać, że podczas ostatniej sesji przegłosowano również uchwałę w sprawie wspólnej strategii rozwoju komunikacji. Stowarzyszenie stawia na kolejne inwestycje drogowe oraz rowerowe i będzie czyniło starania o pozyskanie funduszy zewnętrznych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.