Podnoszą pojazd, są utrudnienia na A2

Pruszków

13 maja wieczorem na autostradzie A2 w rejonie bramek w Brwinowie pojazd ciężarowy z dźwigiem wjechał w ekrany akustyczne i przewrócił się na bok. Dopiero dziś służby drogowe rozpoczęły podnoszenie pojazdu.

Do zdarzenia z udziałem dźwigu samochodowego doszło około godziny 21.00 w miniony piątek. Jak informują policjanci podczas podróży w pojeździe pękła opona. Skutek był taki, że dźwig przebił bariery akustyczne i przewrócił się na bok. Od czasu tego zdarzenia zablokowany jest prawy pas jezdni autostrady A2 w stronę stolicy, tuż za bramkami w Brwinowie.

Ile potrwają utrudnienia? Tego dokładnie nie wiadomo, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała na swojej stronie, że leżący pojazd z dźwigiem powinien zostać usunięty dziś do godz. 9.00. Jednak jak wiadomo służby drogowe w dalszym ciągu pracują na miejscu zdarzenia.

GDDKiA zaleca korzystanie z objazdów wytyczonych drogami krajowymi nr 50 i 92.

AKTUALIZACJA GODZ. 9.47

Udało się nam ustalić, że podnoszenie dźwigu może potrwać nawet do godz. 12.00, a nawet i dłużej. Jak mówią pracownicy GDDKiA to skomplikowana operacja. Dźwig wyrwał 50 m barierki energochłonnej, przebił ekrany i wpadł do rowu. Aby wyciągnąć pojazd na ratunek przyjechały dwa inne dźwigi, które same nie mogą unieść pojazdu. Dlatego drogowcy musieli przywieźć tzw. przeciwwagę wążącą ok. 2 ton. Natomiast sam podnoszony pojazd waży ok. 60 ton.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.