Podłożył ładunek wybuchowy. Trafił do aresztu

Ursus

Wracamy do sprawy wybuchu w Ursusie. Do zdarzenia doszło w minioną środę. Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o podłożenie ładunków wybuchowych. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Przypomnijmy. W środę 28 czerwca ewakuowano 80 mieszkańców bloku przy ul. Sosnkowskiego w Ursusie. Przyczyną działań by podejrzany pakunek, który nieznana osoba umieściła na klatce schodowej. Po ewakuacji doszło do wybuchu. Najprawdopodobniej eksplodował granat.

Zaledwie kilka godzin po zakończeniu czynności policyjnych na miejscu zdarzenia funkcjonariuszom udało się zatrzymać mężczyznę podejrzanego o podłożenie ładunku. To 41-letni mieszkaniec Pruszkowa. – Mężczyzna był wcześniej notowany w kartotekach policyjnych. W trakcie zatrzymania był zaskoczony i nie stawiał oporu. Ostatecznie trafił do policyjnego aresztu – informuje Komenda Stołeczna Policji.

Jaka kara może spotkać 41-latka? – W prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozić może kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocia. Zebrany materiał dowodowy uprawdopodobnił popełnienie przestępstwa, dlatego sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – podkreślają policjanci.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.