Podkowa złożyła wniosek o dofinansowanie pielęgnacji drzew

Podkowa Leśna

Ponad 3,1 tys. drzew znajdujących się w Parku Miejskim w Podkowie Leśnej mają szansę na odzyskanie dawnego zdrowia i wyglądu. Magistrat złożył wniosek o dofinansowanie w tej sprawie.

W latach ubiegłych niejednokrotnie wykonywano prace pielęgnacyjne dotyczące drzew rosnących w Podkowie. W ubiegłym oraz w 2015 roku wypielęgnowano 2,3 tys. drzew znajdujących się w parku, alejach zabytkowych w lesie Młochowskim, przy ul. Lipowej i Jana Pawła II.  

– W czasie prac pielęgnacyjnych okazało się, że jest bardzo dużo drzew suchych, chorych i wiatrołomów, stąd kontynuowanie prac pielęgnacyjnych. Prace były wykonywane z wykorzystaniem technik arborystycznych przy użyciu sprzętu wspinaczkowego, przystosowanego do pracy na drzewach pod okiem konserwatora – pisze na swoim blogu burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński.

Dalej włodarz podkreśla, że w Podkowie nie będą prowadzone wycinki drzew, tylko prace pielęgnacyjne, które pozwolą utrzymać roślinność w odpowiednim stanie. – W przeciwieństwie do kraju, gdzie wycinka będzie dozwolona na każdą skalę, my drzewa pielęgnujemy – czytamy.

Dlatego też miasto-ogród stara się o dofinansowanie na pielęgnacje ponad 3,1 tys. drzew wzdłuż wszystkich alejek parku miejskiego. Mowa o blisko 1 mln zł, z czego dotacja miałaby wynosić 90 proc. tej kwoty. – Mam nadzieję, że dobra passa w pozyskiwaniu środków zewnętrznych będzie trwała dalej, co przysłuży się nam wszystkim – napisał burmistrz Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.