Podkowa ze specjalnymi pojemnikami na elektroodpady

Podkowa Leśna

Przed urzędem miasta oraz w szkole samorządowej w Podkowie Leśnej pojawiły się pojemniki na odpady elektroniczne. Są wzorowane na norweskim systemie Safedrop.

Sprzęt elektroniczny obecny jest w życiu każdego człowieka. Korzystamy z telefonów, telewizorów, komputerów i wielu innych urządzeń. Co i rusz na rynku pojawiają się nowe modele sprzętu, które chcemy mieć. Problem w tym, że często posiadane przez nas urządzenie wcale nie jest zepsute, ale staje się… zbędne. – Wpływa to na znaczny i postępujący wzrost ilości produkowanych odpadów elektrycznych i elektronicznych. Jest to o tyle niebezpieczne, że w tego rodzaju odpadach znajdują się substancje i materiały, które stanowią poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego, ludzi i zwierząt. Jest to bardzo ważne, aby każdy z nas był świadomy zagrożeń, jakie niosą za sobą zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne i oddawał je do specjalnych zakładów zajmujących się utylizacją – przedstawia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Często mamy problem z pozbyciem się odpadów elektronicznych. Mieszkańcy Podkowy Leśnej zyskali nowe możliwości na tej płaszczyźnie. Miasto dokonało zakupu pojemników na elektroodpady w ramach polsko-norweskiej platformy współpracy. Jeden z nich pojawił się przed urzędem miasta, kolejny w szkole samorządowej. – Do specjalistycznego, szczelnie zamkniętego pojemnika mieszkańcy mogą wrzucać zużyty sprzęt elektroniczny małego formatu: telefony komórkowe, tablety, karty pamięci, laptopy, pendrivy, nośniki cyfrowe CD, DVD, itp. – informuje burmistrz Podkowy.

Miasto zrobiło wszystko, aby pojemniki służyły mieszkańcom i spełniały swoją rolę. Dodatkowo są odpowiednio zabezpieczone. – Pojemniki są zabezpieczone przed dostępem osób obcych, zapewnia to masywna konstrukcja oraz specjalny zamek zabezpieczający. Pojemnik znajdujący się przed urzędem jest objętym monitoringiem, dostęp w szkole jest możliwy po uprzednim otworzeniu zamkniętego, przeszklonego pomieszczenia na klucz – podaje Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.