Podkowa weźmie się za drogi

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna przymierza się do przebudowy węzła drogowego Jodłowa/Reymonta. Problemem mogą okazać się pieniądze.

Pod tajemniczym hasłem przebudowy węzła drogowego Jodłowa/Reymonta znajduje się m. in. przebudowa połączenia ulic Lipowej-Bukowej-Sosnowej-Topolowej, gdzie ma pojawić się rondo oraz zastosowanie technik spowalniających na ul. Jodłowej. W poniedziałek (9 listopada) odbyło się spotkanie, podczas którego burmistrz Podkowy Leśnej przedstawił mieszkańcom swoją koncepcję.

Całość działań jest obecnie na etapie projektu. Najważniejsza wydaje się kwestia rozwiązania problematycznego skrzyżowania. – Od lat trwa dyskusja, co zrobić ze skrzyżowaniem u zbiegu ulic Lipowej-Bukowej-Sosnowej-Topolowej. Moim zdaniem powinno się tam uporządkować ruch, ponieważ to miejsce jest niebezpieczne. Kilka lat temu doszło tam do poważnego wypadku. Nie ma jak przejść przez to skrzyżowanie. Dodatkowo widoczność jest ograniczona – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

W ramach przebudowy planowane są również zmiany na ul. Bukowej, na odcinku Lipowa-Reymonta, oraz na ul. Reymonta. Chodzi o odcinek od ulicy Żeromskiego do ulicy Słowackiego. Głównym zadaniem jest modernizacja nawierzchni tych dróg. Z kolei na ul. Jodłowej zastosowane zostaną nowe rozwiązania. – Jodłowa jest proponowana w kompletnie nowym sposobie myślenia i patrzenia na ulice. Chcemy zastosować techniki spowalniające ruch, ale niekoniecznie będą one związane z tradycyjnymi "śpiącymi policjantami" czy też progami spowalniającymi. Został jeszcze malutki odcinek Bukowej, który też docelowo należy utwardzić. Na Reymonta do przebudowy zostało bodajże 400 metrów, Jodłowa to ok. 500 metrów, pozostaje również kawałek Bukowej i wspomniane wcześniej rondo. To jest kilkaset tysięcy złotych – tłumaczy burmistrz Podkowy.

Plany planami, jednak najważniejszą kwestią pozostają pieniądze. Czy Podkowie uda się jednorazowo zrealizować wszystkie zamiary? Tusiński: – Nie wiem, kiedy będą pieniądze na to wszystko. Czy uda się to wszystko zrobić w przyszłym roku? Tego absolutnie nie wiem. To jest wątpliwe. Chcemy zamknąć ten temat w pewnym konsensusie. Ważne było przedyskutowanie tych spraw, aby można było iść dalej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.