Podkowa nominowana do nagrody

Podkowa Leśna

Rewitalizacja Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zyskała uznanie nie tylko w oczach mieszkańców Podkowy Leśnej. Miasto zostało nominowane do nagrody w X edycji konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w kraju.

Przestrzeń publiczna to obszar służący do zaspokajania potrzeb mieszkańców. W związku z tym samorządy robią wiele, aby określone miejsca należycie spełniały swoją funkcję. Takie starania podejmuje również Podkowa Leśna. W ubiegłym roku miasto przeprowadziło rewitalizację Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, aby stworzyć dla mieszkańców wyjątkowe miejsce, w którym będą mogli spędzić miło czas.

Prace zostały podzielone na dwie części. Najpierw zajęto się kwestiami natury technicznej, a następnie uporządkowano szatę roślinną. Finalny obraz wprawiał w zachwyt w porównaniu ze wcześniejszym stanem parku, który odstraszał mieszkańców. Wysiłki dały efekt i teren stał się reprezentatywny. Najlepszym dowodem jest nominacja Zarządu Głównego Towarzystwa Urbanistów Polskich do nagrody na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w kraju. – Podstawowym celem konkursu jest kształtowanie nowoczesnego wizerunku kraju poprzez propagowanie najlepszych przedsięwzięć urbanistyczno –architektonicznych, utrzymanych na poziomie jakościowo nie odbiegającym od aktualnych światowych standardów w tej dziedzinie – tłumaczy Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Podkowiański włodarz nie kryje zadowolenia z nominacji. Miasto stara się stosować rozwiązania zachowujące jego wyjątkowy charakter. – Sama nominacja jest bardzo dużym wyróżnieniem. Jednocześnie utwierdza mnie w przekonaniu, że obrany kierunek i pomysł na rewitalizację przestrzeni publicznych w Podkowie Leśnej jest jak najbardziej słuszny – podaje Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.