Podkowa Leśna ma nową stronę

Podkowa Leśna

Miasto-ogród chce poprawić komunikację między urzędnikami a mieszkańcami. W związku z tym dokonali zmiany wyglądu i funkcjonalności strony internetowej.

Mieszkańcy Podkowy Leśnej mogą już korzystać z witryny w nowej odsłonie. Stara wersja w niezmiennej formie funkcjonowała od około 7 lat. – Poprzednia strona nie spełniała wymogów dotyczących osób z niepełnosprawnościami. Gdy próbowaliśmy ją dostosować do takich zadań okazało się, że jest to trudne do wykonania. Właścicielami tzw. silników była firma zewnętrzna co też dodatkowo nas kosztowało – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Na nowej stronie pojawi się szereg usprawnień. – Witryna nie jest jeszcze gotowa w stu procentach. Mamy nadzieję, że z dniem 1 stycznia wszystko będzie działało jak należy. Otrzymaliśmy dofinansowanie na budowę nowego serwisu. Będzie on dostosowany m.in. dla osób niedowidzących poprzez wprowadzenie zmiennego kontrastu, wielkości czcionki literek, pojawi się również aplikacja, która będzie czytała dany tekst gdy użytkownik najedzie na niego kursorem – wyjaśnia Tusiński.

To nie koniec niespodzianek. Nowa strona umożliwi lepszy kontakt pomiędzy urzędnikami a mieszkańcami. Tusiński: – Tego jeszcze nie widać, jednak szykujemy wprowadzenie czatu co z pewnością usprawni komunikację społeczną. Urzędnicy także sami będą zamieszczali informacje na witrynie. Ponadto pojawią się narzędzia m.in. do konsultacji społecznych, ankiet.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.