Podkowa Leśna inwestuje w środowisko

Podkowa Leśna

Miasto-ogród szczególną uwagę przywiązuje do poprawy stanu środowiska. W końcu nazwa zobowiązuje. Podkowa Leśna właśnie otrzymała dofinansowanie na pielęgnację drzew w wysokości 820 tys. zł.

Podkowa Leśna już wcześniej skupiła się na poprawie stanu okolicznych drzew. W 2015 miasto otrzymało dofinansowanie  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Warszawie na rewitalizację Leśnego Parku Miejskiego – wypielęgnowano 260 drzew. Ponadto, Podkowa Leśna zyskała dofinansowanie w ramach projektu dotyczącego pielęgnacji pomników z 2016 roku. Prace objęły wszystkie 194 pomniki przyrody na terenie miasta. W tym okresie opiece poddano łącznie 2 173 drzewa. 

Obecne dofinansowanie w wysokości ponad 820 tys. zł to 90 proc. wartości całego projektu, który wynosi 911 tys. zł. Tak wysoka kwota pozwoli na poprawę stanu zdrowotności 3750 drzew w Podkowie Leśnej. To doskonała wiadomość dla mieszkańców miasta-ogrodu, którzy świadomie zabiegają o ochronę naturalnego piękna okolicy. 

Tegoroczna inwestycja będzie ostatnim etapem pielęgnacji w parku. Prace obejmą drzewa  zlokalizowane w pozostałej części parku, na terenach zieleni nieurządzonej, na działkach stanowiących własność miasta – w tym na skwerach oraz wzdłuż ulic miejskich. Zadrzewienia parku jest w złym stanie zdrowotnym i stanowi bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia dla spacerowiczów a także rowerzystów. W związku z tym zostaną dokonane liczne cięcia, jednak nie będzie prowadzona wycinka drzew.

Inwestycja zminimalizuje ryzyko utraty cennych wartości przyrodniczych miasta-ogrodu. W ciągu 2,5 roku 6117 drzew zostanie poddanych pielęgnacji. Wszystkie prace wykonywane będą pod pilnym okiem inspektora nadzoru.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.