Podkowa chce wybudować drogi rowerowe wzdłuż WKD

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna przymierza się do wybudowania drogi rowerowej wzdłuż torów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. W celu zrealizowania inwestycji włodarze muszą zawrzeć porozumienie z kolejarzami dotyczące wykorzystania gruntów.

Rowerowe szlaki komunikacyjne są brakującym elementem w naszym regionie. Takich dróg jest mało i niekoniecznie są spójne. Ich wybudowanie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, dlatego gminy nie mogą sobie pozwolić na budowę wielu kilometrów ścieżek rowerowych „za jednym zamachem”.

W Podkowie Leśnej trwają rozmowy na temat wybudowania drogi dla rowerzystów wzdłuż torów WKD. – Chcemy przeforsować ścieżkę rowerową wzdłuż torowiska „wukadki” na odcinku Podkowa Leśna Wschodnia do granic miasta. Dla przykładu pomiędzy ul. Sosnową a stacją Podkowa Wschodnia znajduje się wydeptany wąski skrót, z którego korzystają mieszkańcy. Gdyby w tym miejscu powstał ciąg pieszo-rowerowy spełniłby warunek ucywilizowania tego kawałka – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Najpierw trzeba poczekać na odpowiedź ze strony WKD. – Do końca tego tygodnia mamy otrzymać informacje ze strony WKD, aby można było ruszyć z pracami projektowymi. Wszystko wiążę się z poniesieniem nakładów finansowych, co jesteśmy w stanie zrobić. Ustaliliśmy wraz z Warszawską Koleją Dojazdową, że na całej długości drogi rowerowej powstaną barierki zabezpieczające dla rowerzystów i pieszych, którzy będą poruszali się po tym terenie. Ponadto całość zostanie oświetlona – mówi Tusiński.

Podkowa Leśna liczy na dotację w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. – Mamy nadzieję, ze z końcem lipca będziemy gotowi wnioskować w ramach porozumienia dziewięciu gmin o wspólne dofinansowanie na ścieżki rowerowe – ucina Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.