Podają się za policjantów i próbują wyłudzić pieniądze

Pruszków

W ostatnich dniach na terenie Pruszkowa oszuści próbują wyłudzić pieniądze od osób starszych. – Póki co nikt nie przekazał swoich oszczędności, ale apelujemy o czujność – zaznaczają pruszkowscy policjanci.

Na wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚ czy pracownika administracji – oszuści korzystają z rozmaitych metod, które na celu mają tylko jedno – wyłudzenie pieniędzy. Scenariusz wyłudzenia w każdym przypadku jest podobny: ktoś dzwoni i mówi, że potrzebuje pieniędzy podając się za członka rodziny lub policjanta. Prosi by nie kontaktować się z nikim i przygotować pieniądze do przekazania. 

Oszuści zaczęli działać również w Pruszkowie. Na internetowych forach mieszkańcy informują o próbach wyłudzeń. Policja również odnotowała wzrost liczby zgłoszeń dotyczących oszustów. – W ostatnich dniach mamy coraz więcej zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od starszych osób. Na szczęście seniorzy są czujni i do tej pory nie dali się nabrać. Apelujemy jednak o ostrożność i prosimy o to, by uczulić najstarszych członków rodziny – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Ze zgłoszeń wynika, że oszuści podają się za policjantów i informują, że ktoś z naszej rodziny uległ poważnemu wypadkowi. Żeby pomóc poszkodowanemu potrzebne są pieniądze. Po konkretną kwotę ma się zgłosić policjant – dodaje. 

Tu warto pamiętać, że prawdziwi policjanci nie mają prawa prosić o pieniądze. Każda taka próba jest więc zwykłym oszustwem. Nagłe prośby o przekazanie pieniędzy od wnuczków, kuzynów czy pracowników administracji powinny budzić nasze podejrzenia. 

Warto uczulić seniorów, by po telefonie z prośbą o przekazanie pieniędzy, skontaktowali się z kimś z rodziny lub z policją. Najważniejsze, by nie przekazywać oszustom wskazanej kwoty. Wszelkie próby wyłudzeń można zgłaszać na policję dzwoniąc na numer 997 lub bezpośrednio do komendy w Pruszkowie  22 604 62 13.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.