Pod samochodem zapadła się ulica

Pruszków

W Pruszkowie na ul. Ceglanej w obrębie studzienki należącej do MPWiK zarwał się asfalt pod jadącym samochodem. Zdarzenie miało miejsce 11 lutego.

O problemie powiadomił nas jeden z czytelników, dokładnie opisując co wydarzyło się tego dnia. – Zapadła się uliczka osiedlowa pod niewielkim samochodem osobowym, Fiatem Pandą. Auto zostało uszkodzone. Zdarzenie było o tyle niebezpieczne, że uliczka, a dokładnie studzienka zarwała się kiedy pojazd był w ruchu. Sprawa została zgłoszona do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Naprawa jezdni rozpoczęła się dzień później. Zapadlisko zostało zasypane i zakryte kostką brukową – czytamy w mailu wysłanym na adres kontakt@wpr24.pl.

Jakie były przyczyny awarii? O wyjaśnienia zwróciliśmy się do MPWiK. – 11 lutego doszło do punktowego zaniżenia jezdni w ul. Ceglanej z powodu uszkodzonej studni rewizyjnej na kanale sanitarnym. W celu zminimalizowania utrudnień został wykonany zabruk tymczasowy. W wyniku oceny stanu technicznego studni, została podjęta decyzja o konieczności jej niezwłocznej naprawy. W dniu dzisiejszym awaria powinna zostać usunięta – informuje Marzena Wojewódzka z zespołu prasowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

To nie pierwszy raz kiedy jezdnia zarywa się na ul. Ceglanej. W 2015 r. nawierzchnia niemalże w tym samym miejscu zapadła się pod śmieciarką. – W lipcu ubiegłego roku zapadnięcie spowodowane było awarią kanalizacyjną, która miała miejsce w chodniku – mówi Wojewódzka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.