Poczekamy na remont Długiej i Warszawskiej

Region

W minionym roku kierowcy i mieszkańcy musieli zmagać się z uciążliwymi naprawami kanalizacji. Wraz z poprawą pogody remonty mogą zostać dokończone.

W ubiegłym roku w lecie zapadła się nawierzchnia na ulicy Warszawskiej w Piastowie. Pracownicy Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji długo walczyli z wysokimi wodami gruntowymi, jednak udało im się wykonać naprawę. Bardziej uciążliwy remont był jednak prowadzony na ulicy Długiej w Pruszkowie. Tam zapadł się kolektor i kanał ściekowy. Naprawa przysporzyła wiele utrudnień zarówno dla kierowców jak i dla mieszkańców.

Wodociągowcy uporali się z dwoma remontami jednak niskie temperatury nie pozwoliły na dokładne zakończenie prac. Nawierzchnia zamiast asfaltem została utwardzona kostką, która po kilku miesiącach zaczęła się zapadać. Pracownicy MPWiK wielokrotnie poprawiali zapadnięte fragmenty nawierzchni. Jednak na końcową naprawę trzeba jeszcze poczekać. – Niestety nadal nie możemy wykonać nakładki asfaltowej na tych ulicach. Choć dni bywają bardzo ciepłe, to w nocy temperatura przy gruncie spada poniżej zera. Czekamy na ustabilizowanie się pogody – podkreśla Donata Wancel z biura prasowego MPWiK. – Gdybyśmy teraz położyli asfalt za kilka tygodni znów by popękał i nadawał się do wymiany. Obecnie ciężko jest określić dokładny termin prac. Zapewniam jednak, że zostaną one wykonane możliwie jak najszybciej – dodała.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.