Początek modernizacji linii Warszawa–Łódź

Region

Od 1 marca wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy pociągów. Wszystko przez początek prac modernizacyjnych na linii kolejowej Warszawa- Łódź.

Już dziś linia kolejowa miedzy stolicą a Łodzią należy do jednej z najbardziej obciążonych tras w Polsce. Ruch pociągów między dwoma aglomeracjami systematycznie rośnie. Obecnie na odcinku między Skierniewicami a Warszawą Zachodnią pociągi mogą rozpędzić się do 120 km/h. Po zakończeniu modernizacji składy będą mogły osiągnąć prędkość 160 km/h.

Kolejarze zmodernizują 126 km torów, wymienią 123 rozjazdy oraz zbudują nowoczesną sieć trakcyjną. Dodatkowo wzmocnione zostanie podtorze i odwodnienie. Planowane jest również wybudowanie 9 przejść dla pieszych oraz modernizacja lub budowa obiektów mostowych. Przebudowie zostaną poddane również perony na stacjach Grodzisk Mazowieckie i Żyrardów. Natomiast perony wyspowe na stacjach Jaktorów, Międzyborów, Sucha Żyrardowska, Radziwiłłów Mazowiecki będą zastąpione peronami naprzemianległymi z wiatami, ławkami, tablicami informacyjnymi oraz innymi udogodnieniami dla pasażerów.

Aby zmniejszyć utrudnienia spowodowane pracami modernizacyjnymi wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Na czas remontu pociągi kursujące na relacji Warszawa – Łódź – Warszawa oraz pociągi podmiejskie ze Skierniewic, Żyrardowa i Grodziska Mazowieckiego będą miały największy priorytet. Pociągi dalekobieżne będą kierowane na objazdy przez Sochaczew i linią przez Łowicz-Skierniewice.

Poniżej zamieszczamy ulotkę informacyjną przygotowaną przez PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP Intercity:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.