Początek drogi do tras rowerowych

Raszyn

Środki są, a więc czas przystąpić do realizacji inwestycji. Gmina Raszyn ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę sieci tras rowerowych. Ścieżki dla cyklistów pojawią się w pasie drogowym ulic m.in. Al. Krakowskiej, Raszyńskiej, Warszawskiej, Stadionowej.

Turystyka rowerowa staje się coraz popularniejsza, ale i weekendowe przejażdżki cieszą się ogromnym powodzeniem. W wielu gminach stale przybywa tras dla cyklistów. Niebawem Raszyn rozbuduje sieć tras rowerowych. Taki krok to z jednej strony zapewnienie bezpieczeństwa cyklistom w ruch, a także stworzenie odpowiednich warunków do przemieszczania się. Z drugiej, szansa na ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza.

Na terenie gminy Raszyn pojawi się 7 km tras rowerowych. Wartość inwestycji wyniesie blisko 6,7 mln zł, ale samorząd na ten cel pozyskał dofinansowanie. Wsparcie wyniesie ponad 5,3 mln zł. – Zgodnie z wnioskiem ścieżki objęte finansowaniem przebiegać będą  w Al. Krakowskiej (na odcinku od Południowej Obwodnicy Warszawy do wysokości ul. Nadrzecznej), ul. Nadrzecznej (włączenie do istniejącej ścieżki w parku), Stadionowej, Raszyńskiej, Warszawskiej (do skrzyżowania z ul. Górną), Górnej, Złotych Łanów i Pruszkowskiej. Przedmiotowe  ścieżki zostaną zrealizowane w formule zaprojektuj i wybuduj – przedstawia Michał Kucharski, zastępca wójta gminy Raszyn.

Do 26 maja urząd czeka na oferty w postępowaniu przetargowym. Wszystko wskazuje na to, że już za rok mieszkańcy Raszyna będą mogli korzystać z nowych ścieżek rowerowych. Gmina przewiedziała na wykonanie zadania 12 miesięcy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.