Pociągi ominą stację Warszawa Stadion

Region

Już od poniedziałku zamknięta będzie stacja Warszawa Stadion. Z powodu remontu peronów i torów pociągi nie będą się na niej zatrzymywać. Remont potrwa do jesieni.

Jak informują warszawski Zarząd Transportu Miejskiego i Koleje Mazowieckie, od godz. 0.00 21 marca (poniedziałek), na stacji Warszawa Stadion nie będą się zatrzymywać pociągi obu spółek. Większość z nich na odcinku pomiędzy Warszawą Wschodnią a Warszawą Powiślem przejedzie przez stację Stadion, ale nie zatrzyma się na niej.

Kilka pociągów, kursujących w późnych godzinach wieczornych i w nocy, pojedzie jednak torami dalekobieżnymi. Będą one kursować z pominięciem stacji Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota. Zatrzymają się za to na stacji Warszawa Centralna. Są to pociągi: Skierniewice – Warszawa Wschodnia odjeżdżający ze Skierniewic o godz. 22.30, Warszawa Zachodnia – Mińsk Mazowiecki odjeżdżający z Warszawy Zachodniej o godz. 0.24, SKM S1 odjeżdżający z Pruszkowa do Warszawy Wschodniej o godz. 23.45 oraz ostatni niedzielny kurs z Warszawy Wschodniej do Pruszkowa o godz. 23.51.

Zawieszone zostają także weekendowe nocne kursy linii S1 wyjeżdżających z Warszawy Zachodniej do Otwocka o godz. 0.18 i 1.18 oraz z Otwocka do Pruszkowa o godz. 0.07 i do Warszawy Zachodniej o godz. 1.37, a także linii S2 z Warszawy Zachodniej do Sulejówka Miłosnej o godz. 0.37 i 1.37 oraz z Sulejówka do Warszawy Wschodniej o godz. 0.09, 1.08 i 1.54.

Na czas remontu stacji Warszawa Stadion ZTM wprowadza przystanek na żądanie PKP Stadion dla linii autobusowej 517.

Kolejne utrudnienia w ruchu pociągów nastąpią w czerwcu, kiedy przez stację będzie wstrzymany ruch pociągów. Ruch pociągów podmiejskich odbywać się będzie torami dalekobieżnymi przez Warszawę Centralną, z pominięciem Ochoty, Śródmieścia, Powiśla i Stadionu. Planowane jest wprowadzenie pociągów wahadłowych na torach podmiejskich pomiędzy Warszawą Powiślem a Warszawą Zachodnią.

Modernizacja stacji potrwa do listopada. Prace remontowe obejmą m.in. budowę nowych peronów z wiatami, wymianę 2,3 km torów, budowę ekranów akustycznych oraz wind dla osób niepełnosprawnych i schodów ruchomych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.