Pociągi wrócą pod koniec września. Nie dla Pruszkowa

Region

Jak informuje PKP PLK, ruch pociągów na remontowanej linii podmiejskiej wróci 24 września. Z ważnym zastrzeżeniem – nie dla Pruszkowa i nie wiadomo na razie kiedy składy będą znów się tu zatrzymywać.

PKP PLK wydało długo oczekiwany komunikat w sprawie wydłużenia terminu zamknięcia torowego dla linii podmiejskiej 447. Zgodnie z przewidywaniami, ruch pociągów nie zostanie wznowiony w pierwotnym terminie, czyli na początku września. Stanie się to trzy tygodnie później. A to nie jedyna kluczowa dla pasażerów z naszego regionu informacja. – Do 3 września zakończą się zasadnicze prace związane z budową torów na trasie Warszawa Zachodnia-Grodzisk Mazowiecki. Wówczas zaczną się jazdy próbne pociągów. Dla pasażerów rozkładowe kursy rozpoczną się 24 września. Pociągi zatrzymają się na wszystkich przystankach z wyjątkiem Pruszkowa, gdzie prowadzone będą jeszcze prace na peronie – wyjaśnia Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Jak dodaje, wykonawca zobowiązał się, że najważniejsze, także niezbędne dodatkowe prace, umożliwiające powrót pociągów na linię, zostaną wykonane do 3 września. – Równocześnie rozpoczną się odbiory infrastruktury oraz jazdy testowe. Przywrócenie rozkładowego ruchu planowane jest 24 września – zaznacza Jakubowski.

Do 24 września, czyli do przywrócenia ruchu pociągów na linii aglomeracyjnej utrzymana zostanie dotychczasowa zastępcza komunikacja autobusowa i bezpośrednie połączenia Kolei Mazowieckich z Warszawy Zachodniej do Grodziska Mazowieckiego po linii dalekobieżnej.

Czego jeszcze można się spodziewać? – Od 24 września pociągi na linii grodziskiej będą jeździły z prędkością 80 km/h. Kontynuowane będą prace wykończeniowe na peronach i w przejściach podziemnych. We Włochach, Ursusie, Piastowie, Parzniewie, Brwinowie i Milanówku uruchomione zostaną tymczasowe, bezpieczne dojścia do peronów w poziomie szyn. Rozkład jazdy będzie uwzględniał takie rozwiązanie. Na stacji w Pruszkowie będzie jeszcze szeroki zakres prac. Roboty będą obejmowały peron i wiatę oraz przejście podziemne. Po ich zakończeniu, otwarty będzie peron i drugi tor – dodaje Jakubowski.

Czy „otwarcie drugiego toru” oznacza, że do tego momentu pociągu kursować będą wahadłowo? I kiedy pociągi mogą powrócić do Pruszkowa? Więcej na ten temat w jutrzejszym wydaniu „Gazety WPR” i na portalu WPR24.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.